- Tárolása
5-30 Celsius között eredeti csomagolásban legalább 18 hónapig megőrzi szavatosságát. Felbontás után mihamarabb kijuttatandó, de szorosan visszazárva és hűtve tárolva 6 hónapig minőségromlás nélkül felhasználható.
- Mire jó az Ino My
30-50%-kal növeli a növény víz és tápanyagfelvételét, így szárazságban vagy gyengébb talajokon is nagyobb termésre számíthatunk. Javítja a talaj szerkezetét és vízmegtartó kapacitását. Fokozza a növény ellenálló-képességét a talajból támadó kórokozókkal és kártevőkkel szemben. A Mikorrhiza gombák 400-500 M évvel ezelőtt kapcsolódtak a növényekhez, amikor azok “kiléptek” az őstengerből.
- Miért képes a mikorrhiza gomba több vizet és tápanyagot adni a kultúrnövénynek?
A mikorrhiza gomba fonala egy nagyságrenddel vékonyabb, mint a gazdanövény hajszálgyökere. Így olyan helyekre is bejut, ahová a kultúrnövény nem képes. Valamint a gomba más savakat és enzimeket választ ki, amik plusz tápanyagot tesznek felvehetővé.
- Mely növényeket kolonizál jobban vagy kevésbé a mikorrhiza?
A szőlő és gyümölcs esetében, valamint a termesztett növényeink 90%-a esetében egy nagyon erős szimbiózis alakul ki. Vannak azonban olyan növények, amik kevésbé képesek szimbiózist kialakítani a mikorrhizával, ilyenek a disznóparéjfélék (Amaranthaceaa család), mint például a cukorrépa vagy a Brassicaceae félék mint pl. a repce, káposzta, mustár és torma.
Vannak olyan növények pl. a fenyőfélék, ahol nem hatol be a mikorrhiza gomba hifa fonala a növény gyökerébe - és hoz létre abban arbuszkulumokat, azaz, ahol a csere/ bartell zajlik - nem hanem csak körbe növi a gyökereket. Ezen utóbbiak az ekto mikorrhizák.
- Mindegyik mikorrhiza képes behatolni és szimbiózisra lépni a gazdanövénnyel?
Ez lehet egy picit tudományosabb, szakmaibb információ, de ilyen kapcsolatra csak az arbuszkuláris mikorrhiza gombák képesek csak, a mikorrhizák legrégebbi és legelterjedtebb típusa. Ezeknek a arbuszkuláris mikorrhiza gombáknak a hifa fonalai képesek áthatolni a növényi gyökér kéregsejtjeinek a sejtfalán. A gyökérben a hifák speciális képleteket, úgynevezett vezikulumokat és arbuszkulumokat képezhetnek, melyeknek raktározó- és felszínnövelő szerepet játszanak. Ezeket a szimbiózisba lépő mikorrhiza gombákat egységesen a Glomeromycota törzsbe soroljuk.
- Tudta?
Mi az a Mikorrhiza gomba? A Mikorrhiza gomba már évmilliók óta támogatja a növényeket, hogy azok rossz talajviszonyok között is megfelelő mennyiségű vizet és tápanyagot tudjanak felvenni. Ez nem karitatív tevékenység, hanem cserében a növény kész tápanyagokat (pl. cukrokat és aminósavakat) ad át a gomba számára.
- Mikorrhiza gomba, mint testőr
A Mikorhiza gomba olyan anyagokat választ ki, mely képes fékezni a talajban lévő káros nematódák (fonalférgek), baktériumok és gombák támadást. Ez az ő érdeke is, hogy megvédje a gazdatestet. Így fokozhatjuk a növény ellenálló képességét. A Mikorrhiza gomba jelentős mennyiségű vasat képes felvenni a talajból, ami elsősorban a káros gombák növekedéséhez szükséges. így azok növekedését akadályozzák!
- Gyep és az InoMyc
Mikorrhiza gombák és műtrágyázás kapcsolata a növények egészségében kiemelt szerepet játszik. A mikorrhiza gombák leginkább akkor lépnek interakcióba a növényekkel, amikor a növények nehezen veszik fel a tápanyagokat, különösen a foszfort a talajból. Amennyiben túl sok műtrágyát alkalmazunk, a növények hajlamosak "elkényelmesedni", és kevésbé támaszkodnak a mikorrhiza gombák által nyújtott előnyökre.
Az Ino Myc mikorrhiza készítményt optimálisan az utolsó műtrágya adag kijuttatása után érdemes bevetni. Ezáltal a gyep természetes tápanyagforrásokra támaszkodhat a műtrágyázás befejezése után, amely hosszú távon javítja a gyep egészségét és ellenállóképességét.
- Műtrágyázás helyett:
Hosszú távú, egészséges gyep fenntartásához javasoljuk a műtrágyázás fokozatos csökkentését és a szerves tápanyag-utánpótlási lehetőségek felkutatását. Az Ino Myc készítményünk kiválóan alkalmas arra, hogy támogassa a gyep természetes tápanyagellátását, így a gyepműtrágya alkalmazása nélkül is életerős maradhat.